suur pilt
Krossiautod kihutasid Audru ringrajal
avatar
Kolmapäev, 25. veebruar 2015 12:18
Erki Spordi superkrossi karikasarja teisel etapil jahtisid üheksa masinaklassi võidusõitjad Auto24ringi nime kandva Audru ringraja krossirajal Optitrans OÜ auhindu.
Noorteklassis oli kiireim Georg Orr (Lada Samara), teiseks tuli Marten Põder (Honda Ciciv) ja kolmanda koha sai Marko Andreas Muru (VAZ 2105). 2WD klassis võttis võidu Martin Kutser (Volkswagen Golf), talle järgnesid Mati Herdoja (Ford Escort) ja Vahur Kupper (Opel Kadett).
Vabaklassi finaalsõidus kihutas esimesena finišisse Kairo Kallas (Honda Civic), kannul Siim Ots (Volkswagen Golf 3) ja Aivo Ojala (Lada Samara) ning nelikveoliste autode konkurentsis mahtusid pjedestaalile Ameriico Jöffert (Subaru Impreza WRX), Aivo Mängel (Audi 80 Quatro) ja Ainar Arula (Subaru Impreza).
Tagaveoliste autode Classic RWD klassis tuli etapivõitjaks Kauri Metsaots (VAZ 2105), teise koha sai Marko Sau (BMW 318) ja kolmas oli Veikko Hütt (Lada 2105). Rahvakrossi reeglitele vastavate autode finaalsõidus pani oma paremuse maksma Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI), teise koha punktid noppis Alar Talivee (VAZ 2106) ja kolmandana tuiskas üle lõpujoone Karol Pert (Volkswagen Golf 2).
Krosskartide võidukihutamisel oli nii eelsõitudes kui finaalis parim Laur Langeproon, teise auhinna tennis Marti Sepp ja kolmanda pjedestaaliastme hõivas Peep Langeproon.
Läti autosportlased võistlesid Audru ringrajal omavahel kahes masinaklassis. Žigulide finaali võitis Kristaps Grunte (VAZ 2104) ja Volgade esikohaheitluses oli parim Guntis Skele (GAZ 24). Pika ja põneva võistluspäeva viimase vaatuse, viie ringi pikkuse superfinaali võitis Martin Kutser.
Superkrossi karikasarja järgmine etapp sõidetakse naistepäeval, 8. märtsil Taali krossirajal.3