suur pilt
Superkross ringrajal pakkus põnevaid sõite
avatar
Neljapäev, 4. juuni 2015 17:16
Erki Spordi superkrossi võistlussarja kuuendal etapil jahtisid Eesti, Läti ja Leedu autosportlased Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal OÜ Auhinnapood karikaid.
2WD klassis oli päeva kiireim Simo Lind (Opel Astra), talle järgnesid Martin Kutser (Volkswagen Golf) ja Andres Rohtla (Volkswagen Golf). Esikuue hulka mahtusid veel Kaido Orav (Volkswagen Golf), Anti Ostrov (Volkswagen Golf) ja Vahur Kupper (Opel Kadett). Noorte konkurentsis napsas taas etapivõidu Marko Andreas Muru (Honda Civic) ja teise auhinna sai Kevin Maltsev (Lada Samara).

Tagaveoliste Classic RWD-klassis võitis esikoha Kauri Metsaots (VAZ 2105), teine oli Rene Tunder (BMW 318) ja kolmas Marko Sau (BMW 318). 2WD vabaklassis, kus superkrossisõitjatele pakkusid konkurentsi Eesti ringrajaässad olid neli kiiremat BMWdel kihutavad mehed. Etapivõidu sai Kren Tunder, talle järgnesid Kristo Krinpus, Enar-Klaus Kunman ja Jarek-Karl Kunman. Karikasarja liider Kairo Kallas (Honda Civic) pidi seekord leppima viienda koha punktidega ja Tõnu Peek (Honda Civic) tuli kuuendaks.

Rahvakrossi autode võidusõidul oli parim Margus Suigusaar (Opel Calibra), teise pjedestaaliastme hõivas Simo Viilas (BMW 318) ja kolmanda auhinna pälvis Reigo Kleemann (BMW 318). Karol Pert (Volkswagen Golf) sai neljanda tulemuse, Ivo Uutar (Peugeot 205 GTI) oli viies ja Alar Talivee (VAZ 2106) kuues. Nelikveoliste autode konkurentsis oli kiireim Ameriico Jöffert ja teiseks tuli Ainar Arula. Mõlemad autosportlased sõitsid Subaru Imprezal.

Volgade klassis läks kolmikvõit lõunanaabritele. Esimeseks tuli Ivars Janeks, teine oli Andrejs Paupers kolmas Ainars Senfelds. Ringrajavõistluse ainuke õrnema soo esindaja Kairi Rondo kihutas 15 konkurendi seas kaheksanda kaha vääriliselt.

Lõunanaabrite karikasarja etapil oli VAZ 1300 klassis kiireim Martins Lagzdins, VAZ 1600 arvestuses teenis esimese auhinna Adomas Petrovas ja standardklassis võttis võidu Martin Lapins.

Klassis Formula Historic 1600 olid kolm kiiremat Jaak Kuul, leedulane Albertas Pundys ja Taavi Kroon. Formula 1300 arvestuses sai esimese auhinna lätlane Roberts Toms ja teiseks tuli Toivo Ninnas. Võistluspäeva lõpetas tavakohaselt viie ringi pikkune superfinaal, mille võitis Kren Tunder, kannul Enar-Klaus Kunman ja Kristo Krinpus. Kokku kihutas Erki Spordi ringrajavõistlusel 88 autosportlast.

Superkrossi karikasari jätkub 21. juunil Audru ringrajal.