suur pilt
Superkross ringrajaasfaldil pakkus põnevaid sõite
avatar
Esmaspäev, 29. juuni 2015 12:54
Erki Spordi superkrossi karikasarja seitsmendal etapil jahtisid autosportlased Auto24ringi nime kandval Audru ringrajal kümnes masinaklassis spaahotelli Viiking auhindu.
2WD klassis võitis esikoha Simo Lind (Opel Astra), talle järgnesid Volkswagen Golfidel kihutanud Andres Rohtla ja Martin Kutser.

Vabaklassis oli mõlemas finaalsõidus taas kiireim Kairo Kallas (Honda Civic), teiseks tuli Enar Klaus Kunman (BMW 325i) ja kolmanda koha sai Indrek Nilson (BMW 325i). Rahvakrossi määrustele vastavate sõiduautode klassis oli parim Margus Suigusaar (Opel Calibra), teise koha sai Simo Viilas (BMW 320) ja kolmandaks tuli Karol Pert (Volkswagen Golf). Noorteklassis tuli esikohale Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt), talle järgnesid Marko Andreas Muru (Honda Civic) ja Kevin Maltsev (Lada Samara) ning tagaveoliste autode võidu napsas Marko Sau (BMW 318).

Volgade klassis, kus ainsa eestlasena startis Kristjan Sooper, teenis esimese koha karika Ainars Senfelds, teise koha sai Ivars Janeks ja kolmandaks tuli Harijs Blicavs. Sooperile kuulus 13 konkurendi seas kaheksas tulemus.

Lätlaste ja leedukate omavahelises arveteklaarimises tagaveolistel Žigulidel olid 1600 ccm klassis kolm kiiremat Toms Berzins, Konstantin Samushia ja Adomas Petrovas

ning 1300 ccm arvestuses tõusid pjedestaalile Aivars Laipnieks, Girts Vecvanags ja Ilja Kashin.

Klassis Žigulu Standard teenis esimese auhinna Andrejs Laipnieks, teise koha sai Edmons Dzigurs ja kolmas oli Janis Logins.

Ajalooliste vormelautode võistlusel selgitati paremus kahes masinaklassis. Väiksema kubatuuriga (1300 ccm) autode kiireim oli Toms Roberts ja Toivo Ninnasele kuulus teine auhind. Võimsamate (1600 ccm) mootoritega varustatud masinaid taltsutavatest meestest oli kiireim Jaak Kuul, teiseks tuli Albertas Pundys ja kolmandaks esimest korda Pärnus võistelnud sakslane Hans Sieber.

Võistluspäeva viimase vaatuse, superfinaali võitis Enar-Klaus Kunman, kannul Kairo Kallas ja Kristo Krinpus. Erki Spordi superkrossi karikasari jätkub 26. juulil Audru ringrajal.