suur pilt
Superkross jätkus Piiroja krossirajal
avatar
Teisipäev, 22. september 2015 10:52
Sõiduautode Erki Spordi superkrossi karikasarja üheksandal etapil Põltsamaa külje all Piirojal selgusid võitjad kaheksas masinaklassis.
Noorteklassis teenis etapivõidu Georg Orr (Lada Samara) teise koha sai Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt) ja kolmas oli Robin Altosaar (Volkswagen Golf II). Esiveoliste autode finaalsõidus oli kiireim Martin Kutser (Volkswagen Golf II), võitjale järgnesid Ronald Reisin (Audi Coupe) ja Vahur Kupper (Opel Kadett).

Classic RWD klassis kihutas esimesena finišisse Martti Mänd (VAZ 2105), kannul Kauri Metsaots (VAZ 2105) ja Kristjan Ojaste (BMW 318).

2WD vabaklassis tuli etapivõitjaks Arvo Kask (Volkswagen Golf II), teine oli kahes klassis võistelnud Georg Orr ja kolmas Siim Ots (Volkswagen Golf III). 4WD vabaklassis võitis Piiroja krossirajal esikoha Ameriico Jöffert (Subaru Impreza WRC), talle järgnesid Ainar Arula (Subaru Impreza) ja Raini Roomets (Nissan Pulsar).

Rahvakrossi arvestuses kihutas esimese auhinna vääriliselt Margus Suigusaar (Opel Calibra), teise poodiumikoha hõivas Alar Talivee (VAZ 2106) ja kolmas oli Tanel Raudsepp (Volkswagen Golf II).

Krosskartide 650 ccm klassis olid kolm kiiremat Laur Langeproon, Davis Tobiass ja Peep Langeproon ning 125 ccm töömahuga sõidukitel tuli esikohale Roberts Vitols.

Lätlaste võistlussarja Žigulu Kauss etapil tuli standardklassis esimeseks Edmons Dziguris, teise koha sai Sigmar Tammemägi ja kolmandana lõpetas Renars Karklins. Klassis Briva olid kolm kiiremat Kristaps Grunte, Martins Lapins ja Auseklis Logins.

Tavakohaselt lõpetas võistluspäeva viie ringi pikkune superfinaal, kus esimesena tuiskas üle lõpujoone Arvo Kask, kannul Tõnu Peek ja Raimo Reek.

Superkrossi karikasari jätkub 4. oktoobril Taali rajal.