suur pilt
Viimasel etapil peeti mitmeid põnevaid esikohaheitlusi
avatar
Reede, 4. november 2016 21:09
LaitseRallyPargi 1,13 kilomeetri pikkusel ringil nägid autospordifännid pika võistluspäeva jooksul rohkesti põnevaid esikohaheitlusi.
Noorteklassis pani oma paremuse taas maksma Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt), kes oli kiireim nii kvalifikatsioonis, mõlemas eelsõidus kui finaalis. Teise auhinna vääriliselt kihutas Marko Andreas Muru ja kolmandaks tuli Marten Põder. Mõlemad poisid taltsutasid Honda Civicut. Esimest hooaega superkrossi sarjas võistlev 16aastane Pärnu piiga Elis Jõelaid (VAZ-2105) lõpetas finaalsõidu seitsmendana.

2WD-klassis kihutas esikohale Raimo Reek (Volkswagen Golf 3), teisena jõudis finišisse Tanel Raudsepp (Volkswagen Golf 2) ja kolmandaks tuli Simo Lind (Opel Astra). 2WD vabaklassi finaali võitis Janno Õis (Honda Civic), teise kohaga pidi leppima Kairo Kallas (Honda Civic) ja kolmandale poodiumiastmele tõusis Siim Ots (Volkswagen Golf 3).

Rahvakrossi autodel kihutanud meestest teenis Laitses esikohakarika Karol Pert (Volkswagen Golf 2), võitjale järgnesid Margus Suigusaar (Opel Calibra) ja Alar Talivee (VAZ-2106).

Classic RWD klassis oli kiireim Raido Notton (BMW 320), teiseks tuli Riko Põldsaar (BMW 320) ja kolmandaks Vjatšeslav Serov (Ford Sierra Cosworth). 4WD vabaklassis teenis Laitse krossil etapivõidu Raini Roomets (Škoda Fabia RR) ja teise koha sai Ainar Arula (Subaru Impreza).

Krosskartide Eesti lahtiste meistrivõistluste viimasel etapil olid 650 ccm masinaklassi kolm kiiremat lõunanaaber Davis Tobiass, Peep Langeproon ja Laur Langeproon. 250 ccm klassis võitis esimese auhinna Ingus Beljakovs Lätist ja 125 ccm klassis tuli esimeseks Rustam Mamedov Peterburist.

Krossiautode seitsme ringi pikkuses superfinaalsõidus tuiskas esimesena üle lõpujoone Kristofer Lupp, kannul Tanel Raudsepp ja Raimo Reek.

Pika ja sündmusrohke superkrossihooaja lõpetas tavakohaselt mehaanikute võidusõit. Esimese auhinna vääriliselt kihutas Tanel Raudsepa abimees Alar Allik (Volkswagen Golf 2), teiseks tuli Sander Roosimaa autot taltsutanud Veiko Jõerand (Honda Civic) ja kolmas oli Raimo Reegi mehaanik Rain Vallimäe (Volkswagen Golf 3).

"Lõppenud hooajal korraldasime 11 etappi ja kõigis superkrossi masinaklassides kokku startis 82 autosportlast," rääkis Erki Spordi president Eiki Eriste. "Suvistel sõitudel Audru ringrajal võttis Volgadel ja tagaveolistel Žigulidel omavahel hasartselt mõõtu üle poolesaja lätlase ja kõigil krossiradadel toimunud etappide põhjal selgitasid 650 ccm krosskartidel sõitjad Eesti meistrivõistluste medalivõitjad. Mitmele meie sõidule lisasid värvi väiksema kubatuuriga kartidel kihutanud Peterburi poisid."

Küsimusele, kas järgmisel aastal on superkrossi karikasarjas muutusi oodata, kostis Eriste: "Võistluskalendrit koostatakse, aga niipalju võin juba praegu öelda, et senise 11 asemel on meil kavas 2017. aastal korraldada üheksa etappi. Võimalik, et jagame viimasel ajal üha populaarsemaks saanud rahvakrossi klassi kaheks."