suur pilt
Autosportlased kihutasid Laitse superkrossil
avatar
Esmaspäev, 30. aprill 2018 19:54
Sõiduautode Erki Spordi superkrossi karikasarja neljandal etapil jahtisid Eesti, Läti ja Venemaa sportlased Laitse rallipargi rajal kaheksas masinaklassis OÜ Milrem auhindu.

Kuni 17aastaste noorte võidukihutamisel oli parim Armin-Marlon Mängel (Volkswagen Golf 2), teise auhinna teenis Romet Reisin (Honda Civic) ja kolmandaks tuli Marten Põder (Honda Civic). Esikveoliste autode klassis pani oma paremuse veenva ülekaaluga maksma Janno Õis (Honda Civic), võitjale järgnesid sama marki autot taltsutav Aivo Ojala ja Opel Astrat juhtiv Simo Lind.
Tagaveoliste masinate RWD klassi finaalsõidus tuiskas esimesena finišisse Henri Puhmas (Audi Coupe), kannul Jüri Azarov (Opel Ascona) ja Kauri Metsaots (VAZ 2105). Kvalifikatsiooni ja mõlemad eelsõidud kindlalt võitnud Margo Soomets pidi paraku finaali juba teisel ringil liidrikohalt pooleli jätma, kui tema võistlusauto Ford Fiesta MK6 otsustas töölepingu võidusõitjaga üles öelda.
4WD vabaklassis napsas taas etapivõidu Ameriico Jöffert (Subaru Impreza WRX) ja teise auhinna teenis Arvo Aarde (Subaru Impreza). Kolmanda kohaga pidi leppima ajasõidu ja poolfinaali võitnud Ainar Arula, kelle kiire masin Mitsubishi Lancer EVO 6 ei pidanud päeva lõpuni valule vastu.
Rahvakrossi klassis oli tosina võistleja seas kiireim Cris Soe (Volkswagen Golf 2), teise auhinna vääriliselt kihutas Margus Suigusaar (Opel Astra) ja kolmandana lõpetas finaalsõidu Vahur Kupper (Opel Kadett).
650 ccm krosskartide võidukihutamisel suutis lõunanaaber Davis Tobiass taas kõik konkurendid selja taha jätta. Teise poodiumiastme hõivas paljukordne Eesti meister Laur Langeproon ja kolmandaks tuli üllatusmees, Laitse rajal esimest korda krosskardil võistelnud Karl Martin Miliste.
Väiksema kubatuuriga kartidel võtsid omavahel mõõtu Peterburi noored võidusõitjad. 125 ccm klassis oli kiireim Kirill Stepanov ja 85 ccm klassi esimese auhinna teenis Anastasia Ilina.
Pika ja sündmusterohke võistluspäeva viimase vaatuse, superfinaali võitis Margus Suigusaar, teiseks tuli Aivo Ojala ja kolmandakas Martin Tomson (Vaz 2107).
Erki Spordi superkrossi järgmine etapp sõidetakse maikuu viimasel pühapäeval Viljandimaal Tarvastu rajal.