suur pilt
Superkrossihooaeg avati Ohekatku jäärajal
avatar
Esmaspäev, 25. veebruar 2019 19:43
Pärnumaa spordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja esimesel etapil jahtisid Eesti ja Läti autosportlased Raplamaal Ohekatku jäisel rajal Optitransi auhindu.

Esikveoliste klassis oli kiireim Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt), teiseks tuli Martin Kutser (Volkswagen Golf II) ja kolmanda koha sai Romet Reisin (Honda Civic). Tagaveoliste autode finaalis kihutas esimesena finišisse Silver Viilas (BMW 318), kannul Vjatšeslav Serov (Ford Sierra RS Cosworth) ja Kauri Metsaots (VAZ 2105).

Vabaklassis teenis etapivõidu Marko Andreas Muru (Honda Civic Type R), teiseks tuli Sten Sander (Subaru Impreza) ja kolmas oli Ainar Arula (Mitsubishi Lancer EVO 6). Rahvakrossi arvestuses pani oma paremuse maksma mullune karikavõitja Vahur Kupper (Opel Kadett), madalamad poodiumiastmed hõivasid Ain Heamäe (Volkswagen Golf II) ja Kevin Allik (Mazda MX 3). Krosskartide Eesti karikavõistluste avaetapil oli parim vanameister Peep Langeproon, teise auhinna vääriliselt kihutas Laur Langeproon ja kolmanda koha sai lõunanaaber Davis Tobiass.

Pika ja sündmusrohke võistluspäeva lõpetas seitsme ringi pikkune superfinaal, kus esikoha võitis viimasest stardirivist rajale pääsenud Lupp, teiseks tuli Kutser ja kolmandana jõudis lõpujoonele Kupper.