suur pilt
Autosportlased kihutasid Laitse rallipargis
avatar
Reede, 2. august 2019 00:29
Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja kuuendal etapil võistles Harjumaal Laitses ligemale poolsada sportlast Eestist, Lätist ja Venemaalt ja paremus selgus kuues arvestuses.
Esiveoliste klassis pani nii kvalifikatsioonis kui finaalis oma paremuse maksma Kristofer
Lupp (Mitsubishi Colt), võitjale järgnesid Volkswagen Golfidel kihutanud Eno Kriibi ja
Raimo Reek.
Vabaklassis finaalsõidus tuiskas esimesena finišisse Marko Muru (Honda Civic Type R), kannul Ainar Arula (Mitsubishi Lancer EVO 6) ja Aivo Ojala (Honda Civic).
Tagaveoliste autode konkurentsis võitis esikoha Vjatšeslav Serov (Ford Sierra RS Cosworth), teiseks tuli Andrus Vendel (BMW 318) ja kolmanda auhinna vääriliselt kihutas Silver Viilas (BMW 318).
Rahvakrossi klassis noppis taas etapivõidu sarja liider Vahur Kupper (Opel Kadett), teise koha sai Margus Suigusaar (Opel Astra) ja kolmandana lõpetas Vitali Borovikov (Ford Escort RS200). Krosskartide Eesti karikasarja etapil võttis 650 ccm masinaklassis võidu lätlane Davis Tobiass, teise koha punktid noppis Karl Martin Miliste ja kolmas oli Laur Langeproon. Väiksema kubatuuriga kartidel saatis edu Venemaa poisse. 250 ccm klassis sai esimese auhinna Nikita Mazurchik ja 125 ccm klassis oli parim Aleksandr Poliansky.
Pika ja sündmusrohke võistluspäeva viimases vaatuses, seitse ringi kestnud superfinaalis kihutas esimesena finišisse Kristofer Lupp, teise auhinna sai Silver Viilas ja kolmanda koha saavutas Margus Suigusaar.
Erki Spordi superkrossi karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 1. septembril Audrus auto24ringil.