suur pilt
Krossiässad kihutasid ringrajal
avatar
Teisipäev, 25. veebruar 2020 12:37
Erki Spordi superkrossihooaja avaetapil jahtisid Eesti ja Läti autosportlased auto24ringil üheksas arvestuses Optitransi karikaid.

Vabaklassis pani nii eelsõitudes kui finaalis oma paremuse maksma Mart Tikkerbär (Mitsubishi Lancer EVO 6), teise auhinna vääriliselt kihutas Tõnu Peek (Renault Clio) ja kolmandaks tuli Marko Muru (Honda Civic Type R).

Tagaveoliste autode konkurentsis oli kiireim Andres Ringo (BMW 320), järgnesid Maiko Tamm (VAZ 2105) ja Vjatšeslav Serov (Ford Sierra Cosworth). Esikveoliste 2WD klassis nautis võidurõõmu Siim Ots (Volkswagen Golf III), teise pjedestaaliastme hõivas Eno Kriibi (Volkswagen Golf II) ja kolmanda auhinna teenis Kert Klemmer (Volkswagen Golf II).

Rahvakrossi finaalsõidus tuiskas esimesena finišisse Tanel Raudsepp (Volkswagen Golf II), kannul Kevin Allik (Ford Escort) ja Einar Heljand (Opel Astra). Eelmise hooaja võitja Vahur Kupper pidi kvalifikatsiooni järel konkurentide esikohaheitlust paraku raja kõrvalt jälgima, kuna tema päevinäinud Opel Kadett otsustas töölepingu oma peremehega enne tähtaega lõpetada.

Noortest noppis etapivõidu Honda Civicut taltsutanud Karl-Kenneth Neuhaus, Volgade arvestuses oli parim Kristjan Sooper ja Lada-klassis teenis esimese auhinna lõunanaaber Italo Alsins.

650 ccm krosskartide Eesti meistrivõistluste avaetapi võitis vanameister Peep Langeproon, järgnesid Karl Martin Miliste ja Margus Miliste. Speedcar Xtreme'i tüüpi masinaid taltsutanud sportlastest oli parim Karl Martin Volver ja teiseks tuli Heigo Laanemäe.

Pika ja sündmusrohke võistluspäeva lõpetanud seitsme ringi pikkuse superfinaali võitis Tanel Raudsepp, teise auhinna sai Andres Ringo ja kolmandana jõudis finišisse Kevin Allik.

Superkrossi järgmine etapp sõidetakse 7. märtsil taas auto24ringi põhjaringil.